Slevy se tvoří tak, že se nejdříve cena nadsadí a poté se cena „slevou“ sníží na požadovanou lákavou hodnotu. Občas jsou pro slevu i racionálnější důvody, potřeba se zbavit zásob a podobně, ale obvykle se jedná spíše o prachobyčejný marketingový tah. Někdy je na místě přesto podlehnout, v jakých oblastech?
Pokud potřebujete koupit věci trvanlivé, čistící prostředky, luštěniny, prací prášek. Rozhodně se vyplatí sledovat letáky, ovšem racionálně. Není možné spatřit červený nápis SLEVA, utíkat do obchodu a zuřivě skoupit vše, co mají. Potom se často totiž ukáže, že ve vedlejším obchodě by daný produkt byl i bez slevy levnější a často i kvalitnější. Mějte tedy přehled o tom, co jednotlivé řetězce nabízejí, jaká je průměrná cenová hladina a než se pro nákup definitivně rozhodnete, srovnávejte s konkurencí. Ušetří vám to mnoho peněz.
Je cena všechno? Rozhodně není! Jsme to, co jíme a pokud budeme jíst odpadky, organismus se postupně promění v dysfunkční a bolestivé tělo. Nejlevnější potravina není nejlepší. Sledujte původ potravin, přizpůsobujte se sezónní nabídce. Sezónní ovoce a zelenina pocházející z naší země – to je to nejlepší pro náš organismus. Nehledě na to, že z ekologického hlediska je zdravější pro naší planetu. Dražší – i když to ne vždy automaticky znamená kvalitnější – potraviny lépe zasytí, potřebujeme jich méně, jsme v důsledku zdravější. Navíc nakupujeme méně jídla, takže po peněžence se zase tak moc neplácneme.
Kde je naopak bezpodmínečně nutné investovat do kvality? Například u oblečení a doplňků. Levné oblečení vzniká téměř otrockou prací a obsahuje mnoho zdraví škodlivých látek. Kvalitní kabelka působí vždy jinak, než tuctová řetězcová za pár korun . Kde na to vzít? Kupujte si oblečení méně. Nic vám chybět nebude, protože dobře vyrobená věc vydrží nesrovnatelně déle.