Výběru lustru do kuchyně se věnujte opravdu pečlivě.

Máte v bytě rádi světlo nebo šetrné přítmí? Každý preferuje jinou intenzitu osvětlení. Třeba v ložnici lustr rozsvěcujeme málokdy, celkem nám postačí lampičky na nočních stolcích. V obýváku také většinou po večerech už jen relaxujeme, odpočíváme, sledujeme televizi, nebo si třeba čteme a přisvěcujeme si stojací lampou. V dětském pokoji je potřeba svítit pořádně, děti musí opravdu dobře vidět na psaní úkolů, na čtení, nesmí si ze slabého světla kazit zrak. A co kuchyně? Ta je opravdu na intenzitu osvětlení dost náročná, navíc i výběr lustru nesmíme podcenit. Lustr do kuchyně https://light4home.cz/index.php?route=product/category&path=13_26 raději nevolte s látkovým stínítkem. Pokud častěji vaříte a nechcete se lustru rychle zbavit, tak takový lustr s látkovým stínítkem nasákne nejrychleji všechny mastné splodiny z vašeho vaření, změní barvu, mastnota nalepí prach a stínítko nejde vyprat, takže je lustr prakticky na vyhození.

lustr

Takový lustr s dřevěnými prvky není také moc vhodný, pokud nemáte účinnou digestoř, kterou při vaření využíváte. Počítejte s tím, že dřevo změní svoji barvu a mastnota ze dřeva také nepůjde nejlépe odstranit, nicméně si s ní poradíte lépe než s mastnotou na látkových stínítkách. Ani plast není nejideálnějším řešením jako materiál pro kuchyňský lustr. Plast rád natáhne zbytkové nečistoty z ovzduší kuchyně a časem změní barvu na žlutošedou, i když původně býval čistě bílý. Nádechu se už nezbavíte žádnými čistícími přípravky.

lustr

Nejideálnější je sklo v kombinaci s kovem. Póry těchto materiálů nenasáknou, po vyčištění příslušnými čistidly jsou opět v původním stavu, to znamená, že dobře dokážete udržet jejich původní barvu. V kuchyni také volte přiměřené množství žárovek lustru, aby byla dobře nasvícená celá plocha a hlavně teplotu osvětlení. Rozhodně do svého nového lustru nevolte studené osvětlení, potom by zkreslilo barvu všech potravin.